Kapat

Hyundai Kona Elektrikli Yol Gezisi Menzil Testi: 480 Kmden Fazla Gidebilir mi?

EPA’ya göre, 480 kilometreden fazla bir uzatma olabilir.

YouTuber  Lemon-Tea, öncelikle Nissan LEAF’i tanıttı. Bununla birlikte, kanal Hyundai Kona Electric ile ilgili birkaç video içeriyor.

ABD’li Kona Electric, 36.950 Dolardan başlıyor ve 64 kWh batarya paketi ile standart olarak geliyor. Segmentteki en etkileyici rakamlardan biri olan toplam 258 mil EPA tahmini aralığı için iyidir. Aslında, sadece Tesla araçları bunu başarabilir ve 258 milden daha fazla teklif edenler Hyundai’den daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatına sahipler .

Bunların hepsi söylendiğinde, EPA aralığı rakamları tüm hikayeyi anlatmıyor. Diğer test döngüleri tarafından sağlanan tahminlerden çok daha gerçekçidirler ancak her zaman bazı değişiklikler olacaktır. Bu, dış hava sıcaklığı, genel olarak hava durumu,  yol koşulları, sürüş hızı, sürüş tarzı, yolcu ve kargo vb. Dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok faktörden kaynaklanmaktadır.

Lemon-Tea Leaf, Kona Electric’in tek bir şarjla 300 mil veya daha fazla kazanıp kazanamayacağını görmek için bir yolculuğa çıkar. Yağmurlu bir dokunuşa rağmen hava koşulları iyi gibi görünüyor. Otomobilin rejeneratif frenlemesinden olabildiğince yararlanabilmek için iyi bir noktaya değinmesine rağmen normal hızlarda, genellikle 55 ila 70 mil arasında gidiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir