Kapat

Hyundai Vision T Konsepti SUV Olarak Tanıtıldı

Evrim geçiren tasarımı görüyoruz

Hyundai Tasarım Merkezi tarafından oluşturulan yeni Hyundai Vision T konsepti 2019 Los Angles Fuarında kullanıcılara sunuldu. Hyundai Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan yedinci araç olarak arşivlerde yerini aldı.

Kompakt bir geçidin şeklini alan konsept, öndeki ızgara ile birleştirilmiş yeni Sonata ile aynı şekil ve büyüklükte kaslı bir yan profile sahiptir. Bu kaslı tasarım aracın daha sinirli görünmesini sağlamaktadır.

Kia’nın Futuron aracındaki gibi gizli bir far sistemine sahiptir. Güney Koreli şirket bu tasarımı ile gelecekte üretim anlayışını bu araca göre şekillendirecektir.

Aracın özelliklerinden bahsedersek;

4.61 metre uzunluğunda, 2.01 m genişliğinde ve 2.8 m dingil açıklığına sahiptir. Plug-in bir hibrit olan Vision T, ön yolcu tarafında bulunan ve sürgülü bir kapağı olan bir şarj portuna sahiptir. Araç prize takılıyken “Blue Drive” simgesi yanacak ve harici olarak batarya şarj durumu kullanıcılara gösterilecek.

Performans parametreleri ile ilgili henüz bir bilgi sunulmadı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir