Kapat

Hyundai Yeni Bir EV Platformunda Kompakt Elektrikli SUV Geliştiriyor

Söylentiler, yeni bir BEV platformundaki ilk Hyundai’nin – kompakt bir crossover / SUV’u 2021’in başlarında piyasaya sürüleceğini söylüyor.

Güney Kore’den gelen son haberlere göre, Hyundai Motor Group’un tüm elektrikli otomobiller için yeni Elektrikli-Küresel Modüler Platformu (E-GMP) son geliştirme aşamasında.

Bunun işareti,  Hyundai markasının ilk model – kompakt geçit / SUV üzerinde çalışmaya başladığı bildiriliyor.

İlk prototip bu yıl inşa edilecek. Toplamda, şirketin 2021’in başlarında seri üretime geçmeden önce 50-200 adet üretim öncesi otomobil monte etmesi bekleniyor.

“Hyundai Motor, otomobil endüstrisindeki kaynakların 23 Haziran’da yapılacağını belirterek Hyundai Motor’un ilk elektrikli otomobil modeli NE’nin (proje adı) prototipi için gerekli parçaları tedarik etmesini istedi.

Yeni modelin sunumu 12 ay içinde gerçekleşebilir – Haziran 2020’de.

Araba hakkında resmi bir detay yok. BusinessKorea şehirleri 450 km uzaklıktadır. Elbette, özel bir BEV platformunda, değiştirilmiş bir ICE platformundan daha iyi bir genel paket bekleyebiliriz. Daha yüksek hacimler ayrıca otomobilin daha uygun fiyatlı olmasını veya en azından daha iyi bir değer önerisi sunmasını sağlamalıdır.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »