Kapat

İki Elektrik Motorlu 304 Beygirlik Nissan Leaf Dört Çeker Olacak

680 Nm’lik bir canavar geliyor.

Bu kadar yüksek torka sadece içten yanmalı motorların ulaşacağını düşünürdük. Ancak elektrikli otomobiller de artık bu torklara ulaşabilmektedir. Örnek olarak Renault Zoe E 460 beygir gücü ve 640 Newton metre ile sunuluyor. Bu güç içten yanmalı motorlar ile kıyaslandığında artık elektrikli araçların kullanıcıları tatmin edeceği açıktır.

Yeni Nissan Leaf’in çift motorlu bir yapıya sahip olduğu söyleniyor. 214 hp ve 340 Nm sunan standart Leaf e + ‘den daha hızlı olduğunu söylemeye gerek yok. 0-100 km/s hıza 6.9 saniyede ulaşıyor. 

Araç iç ve dış dizaynını incelersek 215/55 ön ve 235/50 arka tekerleği ile 17 inç jantlara sahip. Orta konsolun hakim olduğu iç kısımda otomobil hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan devasa 12,3 inç ekranın bazı değişikliklerini de yaptı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir