Kapat

İlk Bağımsız Cadillac Elektrikli Araba 2022’de Bekleniyor

Escalade’ın tamamen elektrikli versiyonunun yanı sıra, Cadillac’ın tamamen yeni bir özel BEV modelini tanıtması bekleniyor.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde,  Cadillac ilk elektrikli arabalarını ABD’de tanıtacak ve iki modelde de ipucu olduğu konusunda söylentiler alacak.

Cadillac Topluluğu’na göre, markaların ürün stratejisine aşina olan kaynaklar, ilk özel elektrikli modelin 2022 takvim yılında piyasaya sürüleceğini gösteriyor .

Bu yeni modelin, geniş bir GM elektrikli otomobil yelpazesi için tamamen yeni BEV3 mimarisine (üçüncü nesil için Battery Electric Vehicle 3) dayanması bekleniyor .

Yeni GM platformu elektrikli otomobiller için uygun olacaktır:

  • çeşitli ebat ve vücut tipleri (SUV / CUV dahil)
  • dört tekerlekten çekiş, önden çekiş ve arkadan çekiş
  • Hem sol hem de sağdan direksiyonlu

Boru hattındaki diğer otomobil, yaklaşan nesil Cadillac Escalade’nin yaklaşık 400 mil (644 km) menzili alabilen tamamen elektrikli versiyonudur. Escalade EV söz konusu olduğunda, özel bir sürüm olmayacak.

Escalade EV’nin geleneksel versiyonun 2021’de piyasaya sürülmesinden sonra olması bekleniyor, bu 2022’nin de muhtemel olduğu anlamına geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir