Kapat

İngiliz ve Çin Otomobil Endüstrileri Yeni EV İle İlgili Anlaşmayı Açıkladı

Kilit sanayi kuruluşları, anlaşmanın elektrikli araçların geliştirilmesine yardımcı olacağını söyledi.

İngiliz ve Çin otomobil endüstrileri, otomotiv teknolojisi ve geliştirme konusunda işbirliği yapmalarını sağlayacak yeni bir anlaşma imzaladı.

İngiltere’nin Motor Üreticileri ve Tüccarları Derneği (SMMT) ve Çin Otomobil Üreticileri Birliği (CAAM), iki ülke arasında “Liam New York MP” tarafından düzenlenen bir resepsiyonda, “yeni iş fırsatları yaratma” amaçlı yeni anlaşmayı açıkladı. İki kuruluş, anlaşmayı imalat ortaklıkları ve teknoloji paylaşımı için “gelecekteki fırsatlar” yaratmak için kullanacak.

Honda Civic üretimi Swindon UK

Çin şu anda geçen yıl 23 milyondan fazla yeni otomobille kayıtlı dünyanın en büyük otomotiv pazarı ve SMMT ülkeyi İngiltere merkezli markalar ve İngiliz yapımı araçlar için önemli bir ihracat hedefi olarak nitelendirdi. Bu arada İngiltere, 2018’de 1,5 milyondan fazla otomobil üreten Avrupa’nın dördüncü büyük otomobil üreticisi.

Birkaç İngiliz markası halihazırda Çin’de yatırım yaptı, bileşen firması GKN ve otomobil üreticisi Land Rover zaten ülkede fabrikalar işletiyor. Bu arada, İngiltere’deki Çinli firma Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) MG markasını canlandırdı ve Geely, Norfolk merkezli spor otomobil firması Lotus’a büyük yatırım yaptı.

Çin yabancı otomobil üreticileriyle ilgili kuralları değiştirdi

Ancak SMMT’ye göre, yeni anlaşma bağlı ve özerk araçlar, düşük ve sıfır emisyon teknolojisi ve batarya araştırma ve geliştirme olanakları için fırsatlar açacak. Örgüt, bunların “artık yerel meseleler” olmadığını ve ülkelerin bunları çözmek için işbirliği yapmaları gerektiğini söylüyor.

Nissan Sunderland fabrikası üretim hattı

SMMT’nin CEO’su Mike Hawes, “İngiltere’nin kapıları, Çin gibi kilit küresel ortaklarla iş yapmak için gerçekten iyi ve açık” dedi. “Her iki ulus da otomotiv mühendisliği ve üretiminde öncülüğüne sahipler ve bu anlaşma her iki pazarda da yeni iş fırsatları açmak için kapsamla zaten güçlü bir ilişki üzerine kuruluyor. Otomotiv sektörü için benzeri görülmemiş bir değişim döneminde ve bu değişimin gerçekleştirilmesi için gereken yatırımların boyutunun göz önüne alındığında, ortak hedeflerin karşılanması durumunda uluslar arasında yakın işbirliği esastır ”dedi.

Bu arada, CAAM’ın genel başkan yardımcısı ve genel sekreteri Fu Bingfeng, iki ülke arasındaki bir dizi işbirliğinde en son anlaşma olduğunu söyledi.

Mini Oxford fabrikası

“Çin ve İngiltere’nin otomotiv endüstrisinde uzun bir işbirliği geçmişi var, bu da verimli sonuçlar elde etti ve derin bir dostluk kurdu” dedi. “SMMT ile olan yeni işbirliğimiz, birbirimizden öğrenebileceğimiz ve mevcut ortak projelere dayanarak geniş bir alanda yatırım ve işbirliğini genişletebileceğimiz için faydalıdır. İstihbarat ve elektrifikasyon devrimi devam ederken, Sino-UK otomotiv endüstrilerinin sağlıklı gelişimini teşvik etmek çok önemlidir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir