Kapat

İngiltere, Jaguar Land Rover’ın Elektrifikasyon Yatırımını Destekliyor

Castle Bromwich tesisini kaynak sağlama konusunda gönül rahatlığıyla yükseltmek için 500 milyon £ tutarında kredi garantisi yeterli olmalıdır.

Jaguar Land Rover kısa süre önce İngiltere’deki Castle Bromwich üretim tesisine yatırım yaptığını ve İngiliz hükümetinin destekleyici bir tepkisi olduğunu belirtti.

Fabrikayı modernize etme, işleri sürdürme ve 2020’den (çoğunlukla ihracat için) yeni elektrikli modeller üretme planı nedeniyle, UK hükümeti JLR’ye devlet ihracat kredisinden 500 milyon £ (553 milyon € / 620 milyon $) kredi garantisi vermeye karar verdi.

“Toplantı, otomotiv endüstrisini desteklemek için hükümetten gelen daha geniş çaplı eylemin bir parçası ve Başbakan, bugün Jaguar Land Rover’ın devlet ihracat kredisi ajansı UK Export Finance’den 500 milyon sterlinlik kredi garantisi alacağını doğruladı. Bu şirketin tasarımını ve yeni nesil elektrikli araçların imalatı ve ihracat faaliyetleri için bu miktar kullanılacak.”

Hem Jaguar hem de Land Rover markalarında gözle görülür bir satış düşüşü yaşayan JLR için yardım çok önemli. Öte yandan, İngiltere ülkedeki otomotiv yatırımlarının azaldığının farkında; bu da işlerin sürdürülmesi için paketleri tetikliyor.

Bloomberg’e göre, Tata Motors (JLR’nin sahibi), kredi miktarı ile karşılaştırılabilecek olan Castle Bromwich’e yüz milyonlarca liralık yatırım yapacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir