Kapat

İngiltere’de Elektrikli Otomobiller için Yeşil Plaka Gündeme Geldi

İngiltere hükümeti elektrikli otomobiller için yeşil plakaların takılabileceği fikrini sundu. Ulaştırma Bakanlığı’na göre yeşil plakalar “elektrikli araçların alımını hızlandıracak ve teşvik edecektir”. Bu fikir ilk kez geçen yılın sonbaharında ortaya atıldı ancak hükümet yeni yeni otomobil endüstrisi ve halktan görüş alarak bir istişareye başladı.

Plakaların yeşil olması elektrikli otomobillerin farkındalığını da artıracaktır. Hükümet daha sonra bu sistemi elektrikli otobüslerde de kullanmayı düşünüyor. Konu ile ilgili Ulaştırma Sekreteri Grant Shapps şunları söyledi.

“İngiltere, araç emisyonları ve iklim değişikliği ile mücadele ve hava kalitesini iyileştirme yönünde küresel çabaların içerisindedir. Ancak ilerlememizi hızlandırmak istiyoruz” dedi. “Yeşil plakalar herkesin yollarımızdaki artan elektrikli araç sayısını fark etmelerine yardımcı olmak için gerçekten olumlu ve heyecan verici bir yol. Bu araçların farkındalığını sürücülerine ve çevremize sağladıkları faydaları artırarak sıfır emisyon devrimini hızlandırmaya devam edeceğiz. ”

Umarız bu uygulama hızlıca hayata geçirilir ve diğer ülkeler için örnek olur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir