Kapat

İngiltere’de Elektrikli Vauxhall Corsa-e Rezervasyonu için £ 500 Ödemeniz Gerekiyor

Pille çalışan Corsa 205 mil menzile sahip olacak ve £ 26,490’a mal olacak.

Alıcılar, Vauxhall‘un yeni Corsa supermini modelinin elektrikli versiyonunu sadece 500 sterline rezerve edebilirler.

Corsa-e olarak adlandırılan yeni model, en ileri teknolojiden bahsetmek yerine, yenilenen Corsa serisinin kapağını kıran ilk modelidir. Kaputun altında, 0-62 mil hızda 8,1 saniyelik bir süre ve 205 mil menzil sağlamak için 50 kWh pil ile çalışan 134 beygirlik bir elektrik motoru bulunur.

Vauxhall’a göre, yeni gelenler “elektrikli otomobil sahipliğini normalleştirecek” ve “daha ​​önce elektrikli otomobil düşünmemiş olabilecek çok çeşitli sürücülere hitap edecek” durumda. Buna yardımcı olmak için, Fransız sahibi Luton merkezli firma, Corsa-e’nin pil kapasitesinin yüzde 80’ini halka açık bir şarj cihazından sadece 30 dakika içinde şarj edebileceğini söyledi.

Vauxhall Corsa-e

Ve elektrikli hatchback’in alınmasını teşvik etmek için tasarlanan başka bir harekette, Vauxhall müşterilere araçlarını 500 sterline ayırma fırsatı sunuyor. Toplam araba satın alındığında tamamen iade edilebilir ve rezervasyonlarını yapan ilk 500 İngiliz müşterisi teslimatta ücretsiz bir ev şarj kiti alacaklardır.

Sipariş kitapları Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra resmen açıldığında Corsa-e, her ikisi de uydu navigasyonlu, LED farlar ve alaşım jantlı yedi inçlik dokunmatik ekranlı bir bilgi eğlence sistemine sahip iki süs seçeneğiyle birlikte gelecek. Standart olarak 11 kWh yerleşik şarj cihazı, arka park sensörleri ve DAB telsizi de konumlandırılmış durumda olacak.

Vauxhall Corsa-e

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + eighteen =