Kapat

İngiltere’de Yeni Peugeot 208 Satışta: £ 25,000’dan Başlayan Fiyatlı Elektrikli Sürüm

Küçük elektrik segmentinde sıcak bir giriş olmalıdır.

Peugeot’nun yeni 208 küçük hatchback’i, gelecek yılın başında başlayarak, İngiltere’deki ilk müşteri teslimatları öncesinde satışa sunuldu.

En yeni nesil 208, 16.250 £ ‘dan başlayan, selefinden daha şık ve daha teknolojik olarak daha verimli ve daha şık olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu taahhüdün bir parçası olarak, 9.000 sterlinlik vergi ile birlikte satılacak.

Lansman sırasında, trim seviyeleri göreceli olarak basit bir dört seçenekle sınırlandırılacak ve en üst seviye GT modeli hariç tümü benzinli, dizel veya elektrik gücü seçme şansına sahip olacak. E-208 Active, çelik jantları ve otomatik klimayı alırken, dizilimin ilerletilmesi, 16 inç alaşım jantlar, elektrikli kapı aynaları ve LED gündüz farları ile birlikte gelen temel Active olacak.

Allure modeline geçmek fiyatı en az £ 18,850’ye yükseltir ancak bu para size 17 inç alaşım jantlar, deri görünümlü koltuk döşemeleri ve Peugeot’nun i-Cockpit dijital gösterge panelini satın alır. Yine, e-208’in özellikleri, içten yanmalı motorlu araçtan biraz farklıdır, benzinli ve dizel motorlu modelde görülen 17’lerin yerine 16 inçlik alaşımlar kullanılır.

Daha da yüksek olan, ön ve arka park sensörlerini, tam LED farları ve bazı sportif stil ayarlarını ekleyen £ 20,700 GT-Line trim seviyesidir. Jantların etrafındaki parlak siyah kaplama bulunurken, benzinli ve dizel versiyonları çift egzoz borusu ve bir Elmas Siyah tavan yer alır. Hem içten yanmalı versiyonlar hem de e-208 17 inç alaşım jantlar elde ediyor.

Son olarak, yalnızca e-208 kılığında mevcut olan GT sürümü var. Bu otomobil, daha büyük 10 inçlik dokunmatik ekran bilgi eğlence sistemi, Alcantara döşemelik ve ısıtmalı ön koltukların yanı sıra tam otomatik park yardımı ve uyarlamalı hız sabitleyiciden yararlanıyor.

Motor kaputu altındaki üç alt kesme kademesi, sürücülere üç benzinli motor ve bir dizel motor seçeneği sunar. En ucuz seçenek, yalnızca Aktif modelde sunulmasına rağmen, 74 bhp ile 1.2 litrelik bir motordur ve £ 1.100 ekstra, 99 bhp ile 1.2 litre alacaktır. Temel motor yalnızca beş vitesli bir manuel şanzıman ile sunuluyor, ancak 99 bhp ünitesi altı ileri manuel veya sekiz ileri otomatik şanzıman seçeneklerine sahip.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + thirteen =