Kapat

İngiltere’deki MG Bayi Ağı, Elektrikli Taşıtları Kullanmaya Hazır Olacak

EV’leri tanıtırken eğitim, yeni araçlar ve ekipmanlar ile şarj noktaları gerekir.

Bu yaz MG, İngiltere’de MG ZS EV’nin lansmanı için hazırlanıyor ve Eylül’de sonbahardan itibaren müşteri teslimatlarıyla satışa sunulacak .

İngiliz markası MG (şu anda Şangay merkezli SAIC Motor’un bir parçası), tüm bayi ağında hibrit ve elektrikli araçlar için özel olarak bir dizi standart uygulamaya karar verdi.

92 bayinin hepsinin en az iki şarj noktası kurması ve ayrıca personeli ve teknisyenleri eğitmesi gerekecektir.

“MG ZS EV ve markanın planlanan hibrid ve elektrikli ürünleri Tip 2 ve CCS şarj bağlantılarını kullanacak. Özellikle ZS EV, ev şarj cihazlarına ve ayrıca hızlı veya hızlı şarj cihazlarına bağlanabiliyor. Her MG bayisinin 7 kW’lık bir gücü olacak. Atölyede mevcut duvara monte şarj noktası ve showroom girişi dışındaki 22kW şarj noktası.Müşteriler, farklı şarj çözümleri ve kabiliyetleri hakkında daha fazla tecrübe ve bilgi edinebilirler böylece MG elektrik için toplam sahiplik teklifini büyük ölçüde arttıracak.

Standartlar, MG’nin mevcut satış personelini ve teknisyenlerini, hem satış hem de satış sonrası müşterileri destekleme bilgisi ile donatıyor. Ulusal olarak tanınan bir Elektrikli Araç Farkındalığı eğitim kursunun başlatılması sayesinde, bayi çalışanlarına ve teknisyenlere güvenli çalışma uygulamalarının yanı sıra elektrikli araçlarla çalışmanın tehlikeleri hakkında ayrıntılı bilgi verilir. “

MG ZS EV özellikleri:

  • 44,5 kWh sıvı soğutmalı batarya
  • 2013’te açıklanacak WLTP menzili
  • 7 kW on-board şarj cihazını kullanarak 6.5 saatte % 0-100 şarj
  • 43 dakikada % 0-80 DC hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 8 =