Kapat

İngiltere’deki Taksi Şoförleri Elektrikli Araba Hibesinden Yararlanıyor

Elektrik taksileri için ilk 1.250 hibe alındı.

Londra’daki siyah taksi şoförleri, Transport for London’un (TfL) elektrik taksilerine geçmelerine yardımcı olmak için sunduğu ilk hibeleri aldı.

TfL, hackney taşıma sürücülerini elektrik taksilerine teşvik etmek için tasarlanan teşvikler için toplam 30 milyon £ harcama sözü verdi. Şimdiye kadar, ilk 1.250 hibenin tamamı alındı, bu da taksi şoförlerine daha çevre dostu modeller için eski, daha kirletici araçlarını takas etmek için 10.000 £ verdi.

Ve hibeler, elektrikli bir aracın maliyetine göre 7.500 pound’a kadar taksi şoförü sunan merkezi hükümetin Plug-In Car Grant tarafından destekleniyor. Londra’nın yollarından ve toplu taşıma ağından sorumlu olan TfL’ye göre, iki şema şimdi başkentte dolaşan yaklaşık 2 bin elektrik taksisinde rol oynadı.

Paris'te Londra Taksi LEVC TX eCity

TfL’nin Londra yollarından dizel taksileri çıkarma dürtüsü, geçen yıl en ciddi şekilde başladı. Örgüt, yeni kaydedilen tüm taksilerin 2018’den itibaren sıfır emisyona sahip olması gerektiğini açıkladı. Bu, onları gören taksiler için bir yaş sınırı ile desteklendi. 15 yıl sonra emekliliğe veya daha fazla kirletici model için 12 yıl zorunlu.

Örgüt ayrıca, Londra’daki azot oksit (NOx) emisyonlarının yaklaşık dörtte birinde taksilerin şu anda “sorumlu” olduğunu ve gelecek yıl da araçların “Londra’nın merkezinde en büyük ulaşım kirliliği kaynağı” olacağını iddia ediyor. Sonuç olarak, TfL şehir planlama direktörü Alex Williams, elektrikli araç teşviklerinin Londra’nın kirli havasını temizlemenin anahtarı olduğunu söyledi.

Londra'da taksiler ve otobüsler ile trafik sıkışıklığı

“Fosil yakıtlar, Londra’da karşılaştığımız halk sağlığı acil durumuna önemli bir katkı sağlıyor; zehirli havalarımız insanların sağlığı üzerinde zararlı bir etkiye sahip” dedi. “Londra’nın kara taksi şoförlerinin dizel araçlarından elektriğe geçiş yapmak için ne kadar keskin olduklarını görmek harika. Hava kalitesi krizi taksiler için maksimum yaş sınırını düşürmenin şart olduğu anlamına geliyor. bir dizi hibeyle ve sürekli genişleyen hızlı şarj noktası ağıyla sıfır emisyona geçişi sağlamaya çalışacağız.”

“Karayolu taşımacılığı, başkentin zararlı NOx emisyonlarının yarısından sorumludur. Londralıların sağlığını korumak için cesurca harekete geçiyoruz. Nisan ayında, dünyadaki en zorlu kirlilik standartlarından bazılarıyla Ultra Düşük Emisyon Bölgesi’ni tanıttık ve şu anda 165 Yoldaki sıfır emisyonlu otobüsler – tüm filo hızla temizleniyor. Mikro konsolidasyon merkezlerini tanıtmak ve araçlarını elektrikli elemek için nakliye endüstrisi ile birlikte çalışıyoruz. ”

Londra'da tuğla yolunda FedEx minibüsüyle taksi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir