Kapat

İngiltere’deki Üst Düzey Bir Bayi Pininfarina Battista’yı Satmaya Hazırlanıyor

Tamamen elektrikli hipercar gelecek yıl satışa çıkacak.

Tanınmış üst düzey otomobil satıcısı HR Owen, İngiltere’deki Pininfarina için özel perakende satış ortağı olacak.

İngiltere’de Ferrari ve Rolls-Royce ürünlerini satan ve diğer markaların da ürünleri olan şirket,  İtalyan firmasının Battista all-supercar süper vagonunu gelecek yıl içerisinde Londra’daki merkezinden satacek.

HR Owen CEO’su Ken Choo, “Automobili Pininfarina’yı, dünyanın önde gelen premium spor ve lüks otomotiv markalarının İK Owen portföyüne eklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi. “Pininfarina Battista,  dünya lideri performans ve yenilikçi EA teknolojisini güzel bir formda sunan geleceğin köprü noktasıdır .

Pininfarina Battista

Bir Rimac tarafından sağlanan 120 kWh pil grubu, 874 bhp ve 1,694 lb-ft tork ile kullanıcılara sunulacak olan ara 0-100 km hıza iki saniyeden daha az bir sürede ulaşmaktadır.

Her biri 2 milyon sterlinin altında bir başlangıç ​​fiyatı ile sadece 150 Battistas yapılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four − two =