Kapat

İnsanların Elektrikli Otomobillerden Kaçma Nedenleri ?

Olağan şüpheliler suçlanmakta: Fiyat, Menzil ve Şarj Altyapı eksikliği.

Pek çok yeni elektrikli araç piyasaya sürüldüğü için birçok insanın mülkiyeti önünde barikatlar var. Pratik olarak her büyük otomobil üreticisi yaklaşmakta olan elektrikli otomobiller için planlar yaptığını açıkladı ve bazıları dizilişlerinin tamamını elektrikli modellere dönüştürmekten bahsediyor. Bununla birlikte, çok az sayıda OEM çok hızlı bir şekilde hareket etmektedir, çünkü çoğu insan henüz EV almak istememektedir.

Autolist, yakın zamanda yapılan bir anketi yürüttü ve bu, EV’ler hakkında ne düşündüklerini bulmak için 1.567 araç sahibine ulaşmasını sağladı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanların bir elektrikli araba satın almayı planlamadıklarının en önemli nedenleri, kendi alanlarında fiyat, menzil ve  şarj altyapısının olmayışıdır. İlginç bir şekilde, bu üç faktör nispeten eşit kaygılar olsa da katılımcılar, alışverişlerde EV’lerin fiyatını en önemli faktör olarak belirttiler.

external_image

Menzile gelince, insanlar 35.000 dolarlık bir EV’nin 250 ila 300 mil teklif etmesi gerektiğini düşünüyor. Şu anki menzil bu düşünceyi sağlamaktadır. Chevrolet BoltNissan LEAF Plus ve Hyundai Kona Elektrikli bazı örneklerdir. Bu EV çeşitlerini, fiyatlarını ve diğer önemli detayları EV’leri Karşılaştırma sayfamızdan görebilirsiniz.

Daha da ilginç olanı, bu ankete katılanların 70.000 dolarlık bir elektrikli aracın 500 milden fazla bir mesafe sağlaması gerektiğini düşündüğü. Anket ayrıca insanların vergi iadeleri ve teşvikleriyle ilgili görüşlerine de giriyor. Ayrıca, insanların Tesla Supercharger ağıyla ilgili kafa karışıklıklarını da ortaya koyuyor .

Özetle, Autolist analisti Chase Disher bize şunu hatırlatıyor:

“Evet, bugün her zamankinden daha fazla EV var ancak bu tüketicilerin kendi algılarını değiştirmek için çok önemli olmadı. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir