Kapat

Jaguar I-Pace SVR, Elektrikli SUV Olarak Resmen Onaylandı

Jaguar‘ın daha büyük aracına merhaba diyin.

Mayıs ayının sonunda, Nürburgring’de Ingolstadt’ın elektrikli SUV’unun standart versiyonundan biraz daha heyecan verici göründüğü gizemli bir Audi E-Tron prototipi yakalandı. Bu, üç motorlu bir kurulum ve 500 beygir gücünün üzerinde bir kombine çıkışa ve standart 95 kWh paketinden daha büyük bir bataryaya sahip baharatlı bir S versiyonu olabilir. Tamam, peki bunun I-Pace ile ne ilgisi var ? Eh, Jaguar, sıfır emisyonlu SUV’unun daha sıcak bir versiyonunu geliştirerek Audi ile aynı yoldan gideceğini açıkladı.

JLR’nin Özel Araç Operasyonları patronu Michael van der Sande, Autocar‘a konuştu , bir I-Pace SVR’nin “ne zaman olacak” meselesi olduğunu itiraf etti. Odak noktası, daha fazla satış üretmesi öngörülen sıcak modelleri piyasaya sürmesidir.

Bu SUV modelinin beygir gücündeki yumru, muhtemelen mevcut 512 pound-feet (694 Newton-metre) üzerindeki anlık torktaki artışla tamamlanacak ve bu da durmadan 100 km/s atmak için gereken süreyi azaltacaktır. Standart model, sprint’i tamamlamak için dört buçuk saniye sürüyor ve elektronik olarak kapatılmış 124 mil (200 kph) değerinde maksimuma çıkıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + eleven =