Kapat

Jaguar I-Pace SVR, Elektrikli SUV Olarak Resmen Onaylandı

Jaguar‘ın daha büyük aracına merhaba diyin.

Mayıs ayının sonunda, Nürburgring’de Ingolstadt’ın elektrikli SUV’unun standart versiyonundan biraz daha heyecan verici göründüğü gizemli bir Audi E-Tron prototipi yakalandı. Bu, üç motorlu bir kurulum ve 500 beygir gücünün üzerinde bir kombine çıkışa ve standart 95 kWh paketinden daha büyük bir bataryaya sahip baharatlı bir S versiyonu olabilir. Tamam, peki bunun I-Pace ile ne ilgisi var ? Eh, Jaguar, sıfır emisyonlu SUV’unun daha sıcak bir versiyonunu geliştirerek Audi ile aynı yoldan gideceğini açıkladı.

JLR’nin Özel Araç Operasyonları patronu Michael van der Sande, Autocar‘a konuştu , bir I-Pace SVR’nin “ne zaman olacak” meselesi olduğunu itiraf etti. Odak noktası, daha fazla satış üretmesi öngörülen sıcak modelleri piyasaya sürmesidir.

Bu SUV modelinin beygir gücündeki yumru, muhtemelen mevcut 512 pound-feet (694 Newton-metre) üzerindeki anlık torktaki artışla tamamlanacak ve bu da durmadan 100 km/s atmak için gereken süreyi azaltacaktır. Standart model, sprint’i tamamlamak için dört buçuk saniye sürüyor ve elektronik olarak kapatılmış 124 mil (200 kph) değerinde maksimuma çıkıyor.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »