Kapat

Jaguar, İngiltere Hükümetinin Elektrikli Arabalar Yapma Kredisini Koruyor

Otomobil üreticisi bir dizi elektrikli araç planlıyor.

Jaguar Land Rover, bir dizi elektrikli araç üretmek için kullanılacak olan hükümetten 500 milyon sterlin tutarında kredi sağladı.

Garanti, Downing Street’te Başbakan Theresa May ile İngiltere’nin üretim operasyonları, BMW, Ford, Nissan ve Vauxhall’ın Jaguar Land Rover’ın yanı sıra diğer firmaların otomobil endüstrisi temsilcileri arasında yaptığı yuvarlak masa toplantısından sonra geldi.

2019 Jaguar I-Pace

Jaguar Land Rover, tüm tekliflerinin elektrikli bir versiyonunu üretmek için Castle Bromwich tesisini elden geçirmeyi planlıyor. Castle Bromwich, şu anda Jaguar XJ üretiminin yapıldığı bir alandır ancak Jaguar yeni Modüler Boyuna Mimarisine (MLA) dayanarak bir dizi elektrikli araç tanıttığı zaman Solihull’a taşınmak üzere ayarlanmıştır.

Jaguar Land Rover şarj tesisi

İlk yeni MLA modeli, daha sonra benzinle çalışan sürümleriyle birlikte, tamamen elektrikli bir model olarak piyasaya sürülen dokuzuncu nesil XJ’dir.

Haberler, Jaguar Land Rover işçilerinin Brexit ve dizel araçlara olan talepleri ve Çin ihracatını şirket için sorunlara yol açan talepleri ile karşıladı. Para biriktirmek için 4.500 işi keseceğini çoktan onayladı ancak bu hükümet kredisi en azından kısa vadede diğer işleri korumalı.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »