Kapat

Jaguar Land Rover, İngiltere’de EV Üretimine Yatırım Yapacak

Diğer üreticiler ayaklarını sürüklerken, Jaguar Land Rover, İngiltere’ye yatırım yapmayı planlıyor.

Jaguar Land Rover’ın elektrikli otomobil üretimini idare etmek için İngiltere’deki tesisini (İngiltere’nin merkezindeki Castle Bromwich tesisi) güçlendirmek için milyonlarca sterlinlik bir yatırım yapması bekleniyor.

JLR şu anda 2018’de üretilen % 30 pazar payı ve 1.5 milyon otomobil ile İngiltere’deki en büyük otomobil üreticisidir. Ancak, şirket düşen satış ve yüksek kayıplarla mücadele ediyor. İngiltere’deki diğer birçok üretici, İngiltere’den üretimini kesiyor veya dükkanı tamamen kapatıyor.

JLR’nin 2020’de başlayan tüm yeni modellerinin elektrifikasyonu yoluyla trendi tersine çevirip değiştiremeyeceğini yalnızca zaman gösterecek.

Cuma günü İcra Kurulu Başkanı Ralf Speth, “ Hareketliliğin geleceği elektrikli ve vizyon sahibi bir İngiliz şirketi olarak, İngiltere’de yeni nesil sıfır emisyonlu araçlarımızı üretme konusunda kararlıyız ”dedi.

İlk elektrikli model olan Jaguar I-PACE, Magna tarafından Avusturya’da üretildi. Yeni jenerasyon eklenti XJ de dahil olmak üzere yeni modeller, Jaguar tarafından kendi başına üretilecek ancak BMW ile olan en son ortaklık EV teknolojisini Almanya’dan paylaşmak anlamına geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 5 =