Kapat

Jaguar, Nürburgring’de I-PACE RACE eTAXI’yi Piyasaya Sürüyor

Tur başına 149 € bedel ile profesyonel biri sürücü vasıtasıyla keyif yaşayabilirsiniz.

Jaguar az önce Jaguar I-PACE ile destansı Nürburgring Nordschleife çevresinde tamamen elektrikli bir RACE eTAXI deneyimi sunacağını duyurdu.

Tur başına 149 € ‘dan başlayan fiyatlarla (KDV dahil), profesyonel sürücüler ile birlikte pist üzerinde 1 ile 3 tur arasında heyecan yaşayabileceksiniz. Max 3 tur ile sınırlandırıldı.

Jaguar, Panasonic Jaguar Racing ekibi ile birlikte Formula E’ye katıldığı ve Jaguar I-PACE eTROPHY’nin açılış sezonunu tamamladığı için elektrikli yarışlara yabancı değil. Ve bu tecrübesini de insanları eğlendirmek için kullanacak.

RACE eTAXI, Nürburgring Nordschleife’de Kasım ayının sonuna kadar sürecek ve insanlara elektrikli otomobil deneyimini yaşatacak. Kasım sonu itibari ile sonlandırılacak. Zamanınız çok az !!!

“Heyecan arayanlar ve elektrikli araç hayranları artık dünyanın en zorlu yarış pistinde I-PACE’in spor otomobil performansını direksiyonun arkasındaki profesyonel bir sürücü ile deneyimleyebiliyor. Sıfır emisyon modeli 0-100km’ye 4.8 saniyede ulaşabiliyor.

Performans SUV, dinamik yol tutuşu ve dört tekerlekten çekiş sayesinde 20.8km ve 73 köşeli Nordschleife çevresindeki tüm hava durumlarında kendilerini evinde hissedecek.”

Jaguar I-Pace özellikleri:

  • 90 kWh batarya grubu
  • 470 km menzil
  • 0-100km / sa4.8 saniye / 0-60 mil / sa (saniye) 4.5 saniye
  • Azami hız 200 km / sa
  • iki sabit mıknatıslı senkron elektrik motoru
  • toplam sistem çıkışı 400 PS (294 kW) ve 696 Nm tork 
  • Tüm tekerlekten çekiş
  • 100 kW CCS Combo kullanarak 40 dakikada % 0-80 DC hızlı şarj
  • Yaklaşık 13 saat içinde 7 kW yerleşik şarj cihazı kullanarak % 0-100 AC şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir