Kapat

Jaguar Patronuna Göre Elektrikli Otomobiller ile Yaşamak Oldukça Zor

Altyapı şarj etme konusundaki zorluklar hala devam ediyor.

Günümüzün elektrikli araçlarının çoğu gelişmiş menzil sunmaktadır. Bununla birlikte, eğer bir bölgenin şarj altyapısı yok sayılıyorsa ya da aşırı karmaşıksa, insanlar hala menzil kaygısına sahip olacak ve elektriğe geçiş yapma konusunda endişeli olacaklardır.

Rawdon Glover,  İngiltere müdürü bu durumu farkedenler arasında. Birleşik Krallık’taki şarj altyapısının pek çok nedenden ötürü uğraşmanın zorluğunun yanı sıra yeteri kadar gelişmiş olmadığını da itiraf ediyor.

Yeterli şarj altyapısının olmayışı, İngiltere’de sadece bir sorun değil. Kuzey Amerika’nın çoğu aynı gemide. Elbette, Tesla Supercharger ağı ( Tesla araçlarına sahip olanlar için ) ve Electrify America ve diğerlerinin devam eden çabaları var. Bununla birlikte, önümüzdeki yıllarda karayollarına giden EV’lerin sayısı yeterli değildir. Dahası, çoğu basitçe pek de iyi çalışmıyor ve olması gerektiği kadar sezgisel değil. Glover, Autocar’a şunları söyledi :

“Özellikle hükümetin Zeroambitions Yolunda belirttiğinin ışığında, ölçek açısından daha hızlı bir altyapı yayılımı görmek istiyorum ancak bugün elimizde daha kullanışlı hale getirmek için adımlar olması gerektiğini düşünüyorum. .

Parmakla işaret etmiyorum: Hükümet ve görevdeki tedarikçilerin yanı sıra, bunun içinde oynayacağımız bir rol olduğu açık. Ancak, coğrafi kapsamın sağlanmasından standartların yükseltilmesine kadar, elektrikli araçlarla yaşamayı kolaylaştırmak zorundayız, böylece ödeme noktaları her zaman bir kart alabileceğiniz bir sistemi – ideal olarak kredi kartınızı – nerede olursanız olun ödemek için çalışır. 

Her biri kendi benzersiz yolunda kaydolmanız gereken kendi ödeme sistemlerine sahip çok sayıda tedarikçiye sahip olmak gereksiz bir engel sunar. Hükümetten hepimizin geride kalabileceği bir liderlik olmalı. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir