Kapat

Kaç Adet Ford Mustang Mach E Üretilecek ?

Önemli bir soru ve cevabı da alınıyor

Ford Mustang Mach E kısa süre önce önemli bir tanıtım etkinliği ile tüm dünyaya duyurulmuştu. Teknik olarak piyasadaki çoğu araçtan iyi olan Mach E aynı zamanda 3 faklı fiyat sınıfı ile de her kullanıcıya hitap ediyor.

Ancak insanların aklına hemen şu soru takılıyor. Ford bu araçtan kaç adet üretecek ? Konu direkt olarak firma yöneticisine soruldu ve gerekli cevap alındı.

Görünüşe göre Ford birinci yılda yaklaşık 50.000 adet Mustang Mach-E üretmeyi planlıyor ancak bu rakam yalnızca batarya kullanılabilirliği nedeniyle sınırlı. Bu bilgiler doğrudan Ford Otomotiv Joe Hinrichs Başkanından geldi.

Bu da ayda yaklaşık olarak 4000 adet Mach E üretmek anlamına geliyor. Bu rakam Tesla hariç diğer firmalardan daha iyi bir durumda. Audi E-Tron’un ayda 600 adet sattığını varsayarsak 4,000 adet üretim rakamı harika olarak nitelendirebiliriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir