Kapat

Kaliforniya MPG Anlaşması için Güven Soruşturması Altındaki Dört Otomobil Üreticisi

Ford, VW, BMW ve Honda’nın, Kaliforniya’yla yapılan 50 mpg’lik anlaşmayla ilgili bir Adalet Bakanlığı soruşturmasının konusu olduğu bildiriliyor.

Güncelleme: Motor1.com’un Honda, Volkswagen ve BMW’den bu konuda resmi açıklamaları var. Hala Ford’dan haber bekliyoruz.

Honda:

Honda, Kaliforniya Eyaleti ile Honda dahil çeşitli otomotiv üreticileri arasında yapılan son emisyon anlaşmasıyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı ile işbirliği içerisinde çalışacaktır.

Volkswagen:

ABD makamlarıyla bir dizi konuda düzenli olarak iletişim halindeyiz ancak alabileceğimiz ya da alamayacağımız özel iletişimler hakkında yorum yapmıyoruz.

BMW:

Kuzey Amerika’nın BMW’si, Adalet Bakanlığı’ndan BMW NA ve diğer OEM’lerle planlanan CARB çerçeve anlaşması hakkında bilgi isteyen bir mektup aldı. Planlanan CARB çerçeve anlaşmasını ve bunun tüketicilere ve çevreye yararlarını açıklamak için Adalet Bakanlığına cevap vermeyi dört gözle bekliyoruz.

Bu kesinlikle tartışmalı bir konudur. Bazıları, ayrı bir anlaşmaya varmanın temel olarak Trump’a bir engel teşkil ettiğine inanıyor ve şimdiye kadar tüm dünya bu cumhurbaşkanının çelişmekten hoşlanmadığını çok iyi biliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir