Kapat

Karma Pininfarina GT Elektrikli Coupe Tasarımı

Üretime girdiğini görmek istiyoruz!

Sık Sık gündeme gelen Karma Revero GT yakında satışa çıkacak bir araçtır, Karma Otomotiv 2019 Auto Shanghai’da yeni bir GT varlığından sözetti. Sözde Pininfarina GT, Revero GT’ye dayanıyor ve adından da anlaşılacağı gibi Pininfarina tarafından tasarlandı.

Resmi basın bülteni, bunun iki şirket arasında işbirliği içinde geliştirilen gelecekteki ürünlere işaret eden Pininfarina, ikonik İtalyan tasarım ve mühendislik evi olan ortaklığın ilk sonucu olduğunu söyledi. Coupe Revero GT’nin dış boyutlarına sahip olsa da, daha kısa arka çıkıntı ve uzun başlık sayesinde genel görünüm daha sportif. Turin merkezli stüdyosundaki tasarımcılar, “alternatif bir tasarım yorumu” sunan tamamen yeni bir gövde ve iç yarattılar. Neredeyse her dış panel yeni bir şekle sahip ve bu özellikle ön tarafta doğru. Işıklar tamamen farklı şekil ve büyüklüktedir ve üretim Revero GT’ye kıyasla biraz daha düşük bir konumda olacaktır.

Karma Pininfarina GT

Karma Otomotiv  teknik detaylardan bahsetmiyor. Bu bize iki kapılı aracın Revero GT ile aynı güç aktarma gücüne sahip olduğuna inanmamızı sağlıyor yani bir BMW kaynaklı 1.5 litrelik üç silindirli turbo motor, bir yerleşik elektrik jeneratörü ve 535 beygir gücünde birleşik bir çıkış için iki elektrikli motor var. (399 kilowatt) ve 746 lb-ft tork.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 2 =