Kapat

Karma SC1 Vision Elektrikli Otomobil Konsepti

Görüntülerin bazıları bir uçaktan ilham alıyor.

Çin menşeli Wanxiang Group’a ait Kaliforniya merkezli elektrikli araç üreticisi Karma Automotive, 2019 Auto Shanghai’da ilk defa elektrikli makinelerin üçlüsüne sahip olarak kullanıcıların karşısına çıktı. “Şangay Büyük Üçü bugün Karma’nın ne olduğunu, yarının ne olabileceğini ve Karma’nın gelecekte nereye gittiğini”  bir üretim  ve iki konsept aracıyla göstermiştir. İlk çalışma iki kapılı Pininfarina GT coupe , ikincisi ise aşağıdaki galeride gördüğünüz fütüristik araç – SC1 Vision Concept.

Karma SC1 Vizyon Kavramı

Elektrikli bir roadster olarak adlandırılmaktadır, biz de Pininfarina GT gibi Revero GT’ye dayandığını varsayıyoruz. Karma, konseptin sadece şirketin gelecekteki tasarım dilini önizlemediğini, aynı zamanda kitlesel ürünleri için “yakında gelebilecek” kişiselleştirme seçeneklerine de işaret ettiğini söylüyor.

Karma SC1 Vision Electric Konsept ile ilgili görsel sonucu

Otomobil üreticisi tarafından şimdiye kadar gördüğümüz en dramatik araç. Dışarıdan içeriye kesintisiz bir akışla pürüzsüz, aerodinamik olarak optimize edilmiş bir profile sahiptir. İlginçtir ki ön aks ile ön cam arasındaki alan 1935 H-1 Racer uçağından “ve doğal dünyanın geometrisinden” esinlenmiştir.

Karma SC1 Vision Electric Konsept ile ilgili görsel sonucu

Kanatlı kapıları neredeyse tamamen açılmaktadır, 5G bağlantı özellikli yeni bir bilgi-eğlence mimarisine sahip fütüristik bir kabine, “roadster ile kesintisiz etkileşim sağlamak için dokunma, ses, göz ve grafik arayüzleri birleştiren insanlaşmış bir iletişim sistemi ile sizlere sunulacak . Konsept ayrıca biyometrik tanımlama ve yüz tanıma sistemlerini de kullanıyor.

Karma SC1 Vision Electric Konsept ile ilgili görsel sonucu

Aracın güç sistemleri hakkında henüz bir bilgi yok ancak cildin altında, Revero GT’nin hibrid sisteminden farklı olarak tamamen elektrikli bir güç aktarma sistemi olduğuna inanıyoruz.

Karma SC1 Vision Electric Konsept ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + eleven =