Kapat

Kia Kendi Geleceği Olan Futuron Electric SUV Konseptini Sundu

Hem elektrifikasyon hem de tasarım açısından ideal.

SUV araçlar insanların daha da dikkatini çeker hale geldi. Bataryalı SUV konseptleri firmalar tarafından sunuldukça ne kadar füturistik bir tasarıma sahip olduklarını anlıyoruz. SUV tipi severler için Kia‘da yeni bir tasarım ortaya çıkardı. Futuron Electric SUV adı verilen araç son derece ince detaylara sahip bir araç olacak.

Futuron Electric SUV, alçak bir tavana sahip ve uzun bir araç. Tasarımsal parametreler dahilinde rüzgarı daha hızlı kullanabilme özelliğinden dolayı bu şekilde oluşturuldu. 3 metre dingil açıklığı sayesinde bu çatı daha da aşağı alınabildi. Futuron ayrıca 4.85 metre uzunluğunda ve sadece 1.55 metre yüksekliğindedir. İç mekanda ise birinci sınıf bir seyehat avantajı sağlanabilir.

Futuron’un adı yalnızca elektrik motorlarının kullanımı ve elektrifikasyonuyla değil aynı zamanda markanın bundan birkaç yıl sonra ne olacağını hayal ettiği ile de ilgilidir. Buna en iyi örnek konseptin yeni bir “kaplan yüzü”, Kia’nın en tanınmış tasarım özelliği ve Peter Schreyer’in mirasını sunmasıdır. Umarız bu araç beklenen özelliklerde kullanıcılara sunulur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir