Kapat

Kia Picanto, Yakında Küçük, Ekonomik Elektrikli Araba Olarak Sunacak

Kia, fiyatı nasıl uygun bir seviyeye indireceğini belirlediğinde elektrikli Picanto’yu piyasaya sürecek.

Kia, Avrupa’daki Picanto modelinin Kia Motor Europe COO Emilio Herrera’ya göre elektrifikasyonu olasılığını araştırıyor.

Güney Koreli üretici, yakında bir elektrikli miniaracın gerekliliğinin farkındadır ancak aynı zamanda uygun maliyetli ve kârlı hale getirmek için yeterli maliyeti düşürmenin zorluklarının farkındadır.

“Henüz bir şey onaylanmadı ama gerçekten bakıyoruz”

Kia Picanto, yaklaşık 10.000 € (11.000 $) ila 17.000 € (tam donanımlı) arasında sunulmaktadır. Bugünün teknolojisi ile elektrikli bir versiyonun maliyeti yaklaşık 20.000 € olacaktır. Herrera, Picanto EV’nin başarılı olması için maliyetlerin 16.000 – 17.000 Euro’ya düşürülmesi gerektiğini söyledi.

Başka bir deyişle, elektrikli Picanto, özellikle yavaş yavaş pil maliyetinin azalması sayesinde, “if” den “ne” den daha fazladır.

“Ama er ya da geç, bunu yapmak zorunda kalacağız.”

Avrupa’da, küçük arabalar binek otomobil pazarının dörtte birinden fazlasını oluşturuyor ancak segment çok zorlaşıyor. Son zamanlarda, Ford Ka + ‘yı bitirmeye karar verirken Opel (PSA Grubunun bir parçası) Karl ve Adam modellerini düşürüyor.

Herrera ayrıca, bu yıl Kia’nın yaklaşık 20.000 elektrikli otomobil satmayı beklediğini, 2020’de ise sayının iki katına çıkması gerektiğini belirtti.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »