Kapat

Kia Şangay’da K3 Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobili Sundu

Kia, Çin’de saldırıya başladı

Kia, 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda özellikle Çin pazarı için tasarlanan ve orta büyüklüğe sahip olan sedan K3’ün yeni bir versiyonunu tanıttı.

Yeni K3 (ICE) ‘e 2019’da Çin’de satılan Kia K3 Plug-in Hybrid eşlik edecek.  Her iki versiyon da Kia’nın ortak girişimi Dongfeng Yueda Kia Motors Co. (DYK) tarafından üretilecek.

“K3 Plug-in Hybrid’in dış ve iç tasarımı, aerodinamik, yüksek verimli doğasını yansıtmayı amaçlayan bir tasarıma sahip, daha geleneksel K3 modellerinden çok farklı. Plug-in Hybrid modeli dışarıda kendine özgü ‘ECO plug-in’ rozetlerine sahipken, bilgi-eğlence sistemi kullanıcıların yakındaki şarj yerlerini aramasını sağlıyor. ”

Ne yazık ki, ilk üretim K3 Plug-in Hybrid için herhangi bir spesifikasyon içermiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir