Kapat

Kia Seltos’un Elektrikli Versiyonu Sunulabilir

Elektrikli bir Seltos üreticinin planı dahilinde.

Kia elektrikli modellerini kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Güney Kore’li üreticinin çıkan haberler göre piyasaya elektrikli bir Seltos sunması muhtemel görünüyor.

Soul EV ve e-Niro ile iyi bir çıkış yakalayan Kia, bu çıkışını yeni modeller ile devam ettirmek istiyor. İddiaya göre, Koreli üretici Soul ve Sportage arasına konumlanan crossover modeline, yukarıda sözünü ettiğimiz elektrikli modellerdeki elektrikli üniteyi entegre etmeyi planlıyor.

Soul EV ve e-Niro modellerinde toplamda 200 beygir gücü ve 64 kWh‘lik batarya grubu mevcut. Seltos modelinde de bu özelliklere yer verilmesi uygun görünüyor.

Diğer bir iddia ise bu aracın her yerde satılmayacağı üzerine. Firma elektrikli Seltos’u Asya ülkeleri dışında satmayı düşünmüyor. 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenilen araçtan ilk yıl 10.000 adet üretilecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + twenty =