Kapat

Lamborghini Urus ile Tesla Model X Yarışmasını İzleyin

Her ikisi de çok hızlı, her ikisi de kazanmak istiyor.

SUV araçlar eskiden performans özelliklerine sahip değildi. Rahat ve yüksek araç kullanmak isteyen kişiler SUV araçları tercih ederdi ancak elektrikli sektörde SUV araçlarına performans özellikleri de eklendi.

Tesla ve Lamborghini gibi markalar elektrikli SUV sektöründe öncü konumdalar. Lamborghini Urus ile ve Tesla da Model X ile kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.

Peki bu iki aracı yarıştırsak nasıl bir sonuç elde ederiz?

Lamborghini Urus 0-100 km/s aralığını 3.6 saniyede tamamlarken Tesla Model X’te bu rakam 3.1 saniye olarak biliniyor. DragTimes ekibi tarafından yarıştırılan bu iki aracın yarış sonundaki durumunu merak ediyorsanız aşağıdaki videomuzu izlemenizi tavsiye ederiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir