Kapat

LEVC, Frankfurt’ta Geniş Kapsamlı EV TX Shuttle Ve LCV’yi Sunuyor

LEVC Avrupa’da Shuttle’ı tanıtıyor ve hafif ticari bir minibüsün ipuçlarını veriyor.

Londra EV Şirketi (Levc) en son ürünü olan 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Teksas Servisi temelde mekik versiyonları olduğunu Teksas Taksi plug-in hibrid (seri-hibrid konfigürasyonu)’i tanıttı.

Her iki versiyon da 129 km (80 mil) menzile kadar aynı 31 kWh pil ile donatılmıştır .

LEVC, 2500’den fazla TX Taksi sattıktan sonra başka bir pazar fırsatını ele almanın – servis araçlarına olan talebin artmasının – zamanı olduğunu savunuyor.

“Yolculara, altı yolcu alabilen, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar için şarj noktalarının yanı sıra, Wi-Fi ve panoramik bir tavana sahip konforlu ve lüks bir kabin sunuyor. TX Shuttle, elektrikli taksi ile aynı DNA’yı paylaşıyor ve şimdi mobilite sunuyor ve mekik hizmetleri, taksi kullanımlarını kendi ihtiyaçları için belirleme ve iş kullanımları için gereken özellikleri oluşturma imkanı sağlar: Bu, ‘Mekik’ ürününü Avrupa ve tüm dünyadaki talep üzerine toplu taşıma ve taksi hizmetleri için ideal kılar. “

LEVC TX Taxi / TX Shuttle özellikleri:

  • 31 kWh batarya
  • 129 km (80 mil) menzil. Toplam menzil 607km (377 mil)
  • Arkadan çekişli 120 kW elektrik motoru (GKN Driveline eAxle) Volvo T8 Twin Engine plug-in hibrit modellerine benzer (Volvo ve LEVC, Geely’ye aittir)
  • hızlı şarj özelliği: CHAdeMO ve CCS Combo

LEVC (Geely’nin bir parçası olarak) şu anda Batı Avrupa’daki satışları önemli ölçüde artırmak için (İngiltere’ye odaklanmış) çalışmasını genişletmektedir. 2022’ye kadar satışların % 70’i ihracat olacak ancak % 30’u İngiltere’ye düşecek.

“Bu ihracat stratejisinin hayati bir unsuru, Frankfurt merkezli bir merkezi Avrupa satış ofisinin kurulması ve Volvo Almanya’nın bayi ağı ve finans ve sigorta altyapısının güçlü desteğiyle LEVC, artan talebi karşılamak için kurulmuş bir ağ kuruyor.

LEVC, LEVC’nin şu anki Norveç, İsveç, Hong Kong ve Malezya pazarlarına katkıda bulunan ve LEVC’nin 2024 yılına kadar dünyanın belli başlı şehirlerinde TX filosuna sahip olma hedefine uyarak Almanya, Danimarka ve Fransa’daki satış fırsatlarını zaten belirledi. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir