Kapat

Lexus, EV Konseptini Ekim Ayına Tokyo Otomobil Fuarına Taşıyor

Markanın her yerde bulunan ızgara tasarımında radikal bir yaklaşıma sahiptir.

Lexus, bu yılki Goodwood Festival Speed sırasında LC Cabrio’nun prodüksiyona yakın bir prototipini açıkladı ve 2019’un bitiminden önce Japon markası için üretim hattında daha da heyecan verici ilkler olduğu görünüyor. Kosta Rika’daki bir Lexus medya etkinliği sırasında, Şirketin Ekim ayı sonlarında 2019 Tokyo Motor Show’da tamamen elektrikli bir konsept model ortaya çıkarmayı planladığını öğrendik.

Bu noktada çalışma hakkında rapor edilecek çok fazla bir şey yok ancak biraz radikal bir tasarım diliyle küçük bir hatchback benzeri araç şeklini alacağını biliyoruz. Lexus henüz bir teaser resmi yayınlamadı (ve gösteriden önceki haftalarda bir tane almayı umuyoruz).

Bununla birlikte, konsept markanın mil ızgarasını bir üst seviyeye taşıyor gibi görünüyor. Her yerde hazır olan şekil, ön fasyadan kan akarken ve EV konseptinin ön camıyla birleşirken ön uca tamamen hakimdir. Bir güç kaynağı olarak elektriğe olan güveninin yanı sıra, konseptin mekanik detayları tamamlandı. Bununla birlikte, Lexus’un ana şirketi Toyota’nın yakın zamanda Subaru ile geliştirdiğini duyurduğu EV platformunun prototipini sürmesi mümkün.

Aynı şekilde, Lexus da sonunda tekerden elektrik motorlarına dayanan bir EV güç aktarma organı üretme umudunu ortaya koydu. Lüks bir markanın konsept otomobilini, bir sözcü bu konuda konu hakkında yorum yapmayı reddetse bile, böyle bir itme yöntemini kullanırsa bizi şaşırtmaz.

Toyota ile kendisi ve Lexus arasında 2025 yılına kadar toplam 10 EV modeli üretmek isteyen Japon firmasının lüks kolunun Tokyo şov konsepti bize yaklaşmakta olan araçlardan birinin nasıl göründüğü hakkında bilgi verebilir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »