Kapat

Lexus UX 300e Elektrikli Otomobilin Teknik Özellikleri Açıklandı

Nasıl bir güç sistemine sahip ortaya çıktı.

Lexus, tamamen elektrikli Crossover’ı hakkında ilk olarak açıklayıcı ve ayrıntılı bir bilgi vermedi fakat daha sonra bu bilgileri tek tek açıklayamaya başladı. Menzil, batarya kapasitesi ve güç çıkışları hakkında bir nebze de olsa bilgi sahibi olabildik.

Lexus UX 300e, 54,3 kWh‘lik batarya grubu ile tek bir şarjda toplamda 402 km menzile sahip olacak. Bu menzil Lexus tarafından ön görülen ancak WLTP menzil derecesine göre 300 km menzil rakamlarına inebilir.

Elektrik motoru ise toplamda 201 beygir gücüne sahip ve 300 Nm tork ile sunulacak. 0-100 km/s arasındaki rakamı 7,5 saniyede alacak ve maksimum hız 160 km/s olacak.

Lexus, bu aracında 50 dakika boyunca hızlı şarj özelliğini sağlayacak ve bu süre içerisinde % 80 oranında şarja kadar araç gelebilecek. Dahili olarak 6.6 kW şarj cihazı ile 7 saatte şarj olabilecektir.

Lexus UX EV bu yıl Çin’de satışa çıkarken, Avrupa satışları 2021’de başlayacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir