Kapat

Lexus’un İlk Elektrikli Otomobili 2020 Yılında Yollara Çıkacak

İlk model Kasım 2019’da açıklanacak, 2020 yılında yollara çıkacak.

Lexus nihayet bataryalı elektrikli otomobil pazarına girmeye karar verdi. Tokyo Motor Show’da firma LF-30 Concept modeli ile kullanıcılar karşısına çıktı. Firma artık bu sektörde ilerlemek istiyor ve kendisine yeni bir platform arayışı içine girdi. Elektrikli otomobiller segmentinde Toyota’nın platformunu kullanabilir.

Reuters’e göre ilk tamamen elektrikli modelin satışına Çin ve Kuzey Amerika ile talebin yeterince yüksek olacağı diğer pazarlarda başlayacak. Satış için 2020 yılı öngörülüyor.

Lexus firmasının elektrikli sektöre ne kazandıracağına bir bakalım;

“Lexus gelecek yıl ilk tamamen pilli elektrikli aracını piyasaya sürecek.”

Lexus Uluslararası Başkanı Yoshihiro Sawa gazetecilere verdiği demeçte “İlk başta Çin, Kuzey Amerika ve elektrikli otomobillere olan talebin yüksek olduğu diğer bölgelerdeki ürünleri piyasaya süreceğiz.” Dedi. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir