Kapat

Lister Yüksek Performanslı Jaguar I-Pace SUV-E’yi Tanıttı

Otomobil 100 kg daha hafif, daha düşük süspansiyona sahip ve 125.000 £ başlangıç ​​fiyatı olacak.

Lister firması Jaguar ile birlikte çalışan ve lüks araçlar üreten bir ortaklıktır. Tıpkı mercedes ile AMG veya Brabus‘un araçlar üzerindeki tasarım ortaklığı gibi. Daha önce içten yanmalı araçların tasarımında söz sahibi olan Lister bu kez yeni Jaguar I-Pace SUV-E ile karşımıza çıkıyor.

Firma artık tasarım sırasında mekanik aksamlara çok önem vermeyecek. Çünkü mekanik değişiklik aşırı derecede maliyetli olduğu için motor ve batarya performanslarını iyileştirmeye yönelecek.

Lister, ağırlık ve aerodinamiğin sadece elektrikli otomobillerde enerji verimliliğinde değil diğer tüm performans kriterlerinde harika bir rol oynadığını biliyor. Bu nedenle şirket, aracın ön bölgesini azaltan SUV-E için ayarlanabilir bir alçaltılmış süspansiyon geliştirdi.

Kütle konusunda Lister çok daha hafif olan karbon fiber parçalar için düzenli tamponları, ön ve arka ayırıcıları, kaputu ve tavan spoylerini değiştirdi. Cam takviyeli plastik ve karbon-seramik frenler ile aracın ağırlığı 100 kg daha azalttı.

0-100 km/s hıza 4,6 saniyede ulaşan araç için iç mekan için 60 deri renk seçeneği ile sizlere sunulacak. Bu aracın başlangıç fiyatı ise 69,995 £ olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir