Kapat

Londra Belediye Başkanı, Şarj Altyapısı Yenileme ve Yükseltmeler için Söz Verdi

Londra Belediye Başkanı, benzin istasyonlarında hızlı şarj merkezleri ve en yeni nesil şarj noktaları vaat ediyor.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, başkentteki elektrikli araç şarj noktalarının sayısını artırma planları yaptı.

Khan, elektrikli araç (EV) altyapı dağıtım planında, birden fazla aracın hızlı bir şekilde şarj olabileceği beş “amiral gemisi şarj merkezi” oluşturma niyetini açıkladı. Bunlardan ilki, Londra Şehri’nin kalbine inşa edilecek ve yıl sonundan önce çalışmaya başlaması bekleniyor.

Khan, bu yıl benzin istasyonlarına yeni nesil hızlı şarj noktalarının kurulmasını ve EV sahipliğini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi çözümü planlıyor. Bunun bir parçası olarak, Londralılardan yerel makamlarından yeni ücretlendirme altyapısı talep etmek, elektrikli araba kulüplerinin sayısını arttırmak ve yeni çevrimiçi “akıllı araçlar” geliştirmek isteyen yeni bir “tek durak” oluşturmak istiyor. “Londra’nın enerji şebekesinin talebe ayak uydurmaya devam edeceğini” garanti edeceğini belirtti.

Ticari elektrikli araç van Londra'da bir şarj istasyonu kullanıyor

Aynı zamanda Khan, tüketicilere ve işletmelere daha fazla seçenek sunmak için araç üreticilerinin satıştaki elektrikli araç sayısını artırmasını istediğini söylüyor. Bununla birlikte plan altyapının “gerçek veya algılanan, EV’lere geçişin önündeki bir engel” olduğunu kabul ediyor.

Bunu dikkate alarak Belediye Başkanı’nın planı, Londra’nın 2020 yılına kadar “yaklaşık 200 ila 400” hızlı şarj noktasına ve 3.400 ila 4.700 “yavaş ila hızlı” şarj noktalarına ihtiyaç duyabileceğini öne sürüyor. 4.100 hızlı şarj noktası olarak ve 47.500 hızlı şarj noktasına yavaş yavaş varılmaya çalışılıyor.

Elektrikli araçlar işareti için şarj noktası

Khan, “Kamusal ücret noktalarımızı genişletmenin zor olacağı gerçeğinden uzak durmak yok” dedi. “Londra’nın toprakları her zaman yüksek talep görüyor, sokaklarımız genellikle dar ve 35 farklı planlama makamıyla çalışmak zorundayız. Ancak, zararlı emisyonları azaltmak ve Londra’yı daha yeşil bir geleceğe doğru itmek için gerçek bir görevimizin olduğunu biliyoruz.

“Görev gücümüzün sıkı çalışılması sayesinde, Londra’nın gereksinim duyduğu altyapıyı planlamak için 140’tan fazla kuruluşun enerjisini, coşkusunu ve uzmanlığını değerlendirdik. Londra’nın önde gelmeye devam etmesini sağlayacak, başkalarının takip etmesi için bir iz bırakacak, dünya lideri bir eser. ”

Londra'nın merkezinde şarj VW Golf GTE plug-in hibrid elektrikli otomobil

Yeni elektrikli siyah kabinler yapan London Electric Vehicle Company’nin (LEVC) CEO’su Joerg Hofmann, planın duyurusunun Londra’nın şarj ağını oluşturmak için önemli bir an olduğunu söyledi.

“Belediye Başkanı’nın duyurusu, bugün İngiltere’nin başkentinde sağlam ve yetenekli bir EV şarj ağı oluşturulması için önemli bir kilometre taşıdır” dedi. “Haberler, gelişen yeşil lojistik pazarına yeni çözümler sunan sıfır emisyonlu ticari araçlar geliştirmeye ve üretmeye devam ederken LEVC’nin gündeminin en üstünde yer aldığı şarj altyapısının ortaya çıktığı bir zamanda geliyor.”

BP Chargemaster şarj istasyonu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 3 =