Kapat

Lotus Evija Electric Supercar İlk Kez Hareket Etti

1,973 beygirlik bir canavar

Daha önce Lotus firmasını Evija adında bir aracı üreteceğini açıklamıştık. Bu elektrikli otomobil tam 1973 beygir gücünde süper hızlı bir araç olacak.

Sadece 130 adet üretim aracı yapılacak ve Lotus kapsamlı bir doğrulama ve ilk yapım sürecinin iyi durumda olduğunu söylüyor. 0-100 km / sa hıza üç saniyeden daha kısa sürede ulaşan dörtlü elektrikli motorlar sayesinde 1,973 beygir gücü çıkışını hedefliyor ve ayrıca 380 km/s hıza ulaşması için sadece üç saniyeye ihtiyacı var. 

Bataryalı olarak toplamda 1.600 kilogram ağırlığındaki bir araçta WLTP’ye göre 400 kilometre veya NEDC’de 435 kilometre sağladığı tahmin edilmektedir.

Aşağıdaki videoda ise Evija’yı hareket halinde göreceksiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir