Kapat

Lotus Tip 130 Hiper Aracının İsmini “Evija” Olarak Doğruladı

Lotus Evija tamamen elektrikli hipercarın adı ‘var olan ilk kişi’ veya ‘canlı olan’ anlamına gelir.

Lotus, daha önce Tip 130 kod adı altında bilinen yeni tamamen elektrikli köprü için “Evija” adını resmen ilan etti.

2020’de piyasaya sürülmesi planlanan araba, 16 Temmuz 2019’da Londra’daki Central’daki özel bir etkinlikte tanıtılacak.

Bu gerçekleşmeden önce Lotus, hayranlarını arabanın gizli bir gösterisinin sunulduğu Goodwood Festival of Speed’e davet ediyor.

“2020 yılında üretime başlaması nedeniyle, dünyanın ilk İngiliz EV hiper otomobiline Lotus EVIJA adı verilecek. İkonik İngiliz spor otomobil markası tarihinde heyecan verici ve yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor.

‘Evija’, ‘var olan ilk’ veya ‘yaşayan’ anlamına gelir. Bu son derece uygundur; Lotus, hem otomotiv hem de motor sporlarında öncü yaklaşımı için tartışılmaz bir üne sahiptir. 

Bu hafta sonu Festivaline katılan spor araba hayranları, Evija’ya özel bir bakış için ana ızgaradaki Lotus standını ziyaret etmeye davet ediliyor. Genel bakıştan gizlenen ziyaretçiler, yeni ayrıntıları ortaya çıkaran ve dış tasarımıyla ilgili en iyi ipuçlarını sunan çarpıcı bir ‘ışık şovu’ deneyimine katılabilirler. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × four =