Kapat

Lucid Arizona’da Yeni Bir Fabrika İnşaatı Yapıyor

Tamamen yeni tesis bir yıl içinde hazır olacak ve 2020’nin sonunda Lucid Air’in üretimine başlayacak.

Lucid Motors bugün bir açıklama yaptı ve Arizona’daki Casa Grande’deki üretim tesisinin yapımının devam ettiğini açıkladı !

Eylül ayında bu fabrika için çalışmalara başlandı ve artık işler hızlanmış durumda. Lucid elektrikli otomobilinin 2020 yılında kullanıcılara sunulacağını düşünürsek bu fabrikanın inşaatının biraz hızlanması gerekiyor. Firmanın konu ile ilgili basın açıklaması şu şekildedir;

“Fabrika inşaatı devam ederken Casa Grande montaj ekibimizin ilk üyeleri gelecek nesil Lucid Air prototiplerini inşa eden Silikon Vadisi karargahındaki mühendislerimizle birlikte çalışıyor. Lucid Motors tarafından ortaklaşa geliştirilen bir çalışma ekibi çıkacak sorunları önceden tespit edip üretim aşamasında sorun yaşanmamasını sağlayacak.

Bu heyecan verici ilerlemeyi özel bir etkinlikle kutlayacağız. Haber bültenimize abone olarak veya Facebook, Twitter ve Instagram’da bizi takip ederek bu ve diğer son dakika Lucid haberlerini takip edin. “

Lucid Air özellikleri:

  • 1.000’den fazla beygir gücü, dört tekerlekten çekiş
  • 2,5 saniyede 0-100 km/s hız
  • 482 km menzili için 100 kWh pil, 643 km için 130 kWh pil.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir