Kapat

Lynk & Co, Çin’de Avrupa için Plug-in Otomobil Üretecek

Lynk & Co, gelecek yıl Avrupa’da takılabilir otomobiller sunmayı planlıyor ancak üretim Belçika yerine Çin’de gerçekleşecek.

Çinli marka  LİNK & Co (parçası Geely ) Belçika’da bir tesis kurmayı planlıyor.

Nedeni, Ghent’te üretilen Volvo XC40’a olan talebin yüksek olduğu ve bunun Lynk & Co’nun CMA platformu tabanlı 01 kompakt çapraz takmalı hibrit için az üretim kapasitesi bıraktığı bildiriliyor .

Ancak Lynk & Co, Avrupa’da takmalı hibrit ve tamamen elektrikli modeller sunma planını geri çekmedi (geleneksel modeller olmayacak). Çin’deki üretim 2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren başlayacak.

Lynk & Co CEO’su Alain Visser Automotive News’e şunları söyledi:

“Plan hala 2020’nin ikinci çeyreğinde Avrupa için araç üretmeye başlayacak. Ghent’te değil [Volvo’s Belgium fabrikası], ancak Çin’de. Değişen tek şey bu. Çin’de basit üretim için karar verdik. Volvo XC40’ın o kadar iyi gidiyor olmasının nedeni [Belçika] fabrikasında Avrupa’ya ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz tahsisini alamamamızdı, iki tane üretim tesisi olması bekleniyordu; büyük karışıklık ve maliyet komplikasyonları. Planın geri kalanı sağlam. Gelecek yıl Amsterdam’da bir mağaza açıp açacağız, sonra diğer büyük şehirlere adım adım gideceğiz. “

İlginçtir, Lynk & Co eklentileri arabalarını abonelik modelinde sunmak istiyor. Fiyatlandırma henüz bilinmemektedir ancak kesin olarak aylık 250 € ‘dan az değildir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »