Kapat

Lynk & Co, Çin’de Avrupa için Plug-in Otomobil Üretecek

Lynk & Co, gelecek yıl Avrupa’da takılabilir otomobiller sunmayı planlıyor ancak üretim Belçika yerine Çin’de gerçekleşecek.

Çinli marka  LİNK & Co (parçası Geely ) Belçika’da bir tesis kurmayı planlıyor.

Nedeni, Ghent’te üretilen Volvo XC40’a olan talebin yüksek olduğu ve bunun Lynk & Co’nun CMA platformu tabanlı 01 kompakt çapraz takmalı hibrit için az üretim kapasitesi bıraktığı bildiriliyor .

Ancak Lynk & Co, Avrupa’da takmalı hibrit ve tamamen elektrikli modeller sunma planını geri çekmedi (geleneksel modeller olmayacak). Çin’deki üretim 2020 yılının ikinci çeyreğinden itibaren başlayacak.

Lynk & Co CEO’su Alain Visser Automotive News’e şunları söyledi:

“Plan hala 2020’nin ikinci çeyreğinde Avrupa için araç üretmeye başlayacak. Ghent’te değil [Volvo’s Belgium fabrikası], ancak Çin’de. Değişen tek şey bu. Çin’de basit üretim için karar verdik. Volvo XC40’ın o kadar iyi gidiyor olmasının nedeni [Belçika] fabrikasında Avrupa’ya ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz tahsisini alamamamızdı, iki tane üretim tesisi olması bekleniyordu; büyük karışıklık ve maliyet komplikasyonları. Planın geri kalanı sağlam. Gelecek yıl Amsterdam’da bir mağaza açıp açacağız, sonra diğer büyük şehirlere adım adım gideceğiz. “

İlginçtir, Lynk & Co eklentileri arabalarını abonelik modelinde sunmak istiyor. Fiyatlandırma henüz bilinmemektedir ancak kesin olarak aylık 250 € ‘dan az değildir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir