Kapat

Mart Ayında Audi e-tron Satışları Dört Rakamlı Haneler ile Başladı

Tesla Model 3 Mart kuşatması altındaydı. Tanıtılan bataryalı elektrikli araçlar arasında önemli bir yere sahipti ancak Audi E-Tron’da artık satılmaya başladı

Audi e-tron

Audi’nin basın açıklamasına göre, en büyük iki pazardaki yeni kayıtlar olarak satışların 1.000 adedi aştığını varsayıyoruz :

  • Norveç – 621
  • Almanya – 490

Audi, dünya çapında e-tron için 20.000’den fazla rezervasyon aldı ve yaklaşık üçte biri Norveç’ten geliyor!

Satış ABD’de Mayıs ayında başlayacak iken, Çin’de 2019 yılının 2.yarısında başlayacak.

“Mart ayında dört halkalı marka Audi e-tron’u Avrupa’daki ilk müşterilere teslim etti . Çoğu Almanya’ya (490) ve Norveç’e (621) gitti. İskandinavya ülkesi, Avrupa’daki elektrikli mobilite izleyicisidir ve elektrikli araçlar 2019’da genel olarak Norveç pazarının neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor. Audi e- tron’a olan talep buna bağlı olarak yüksek: dünya çapında rezervasyonlar Norveç’ten geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde teslimatlar Mayıs ayında başlayacak. Model, yılın ikinci yarısında Çin’deki bayilerde satışa sunulacak ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 2 =