Kapat

Maserati, Elektrikli Otomobiller Piyasasına Gireceğini Duyurdu

Elektrikli Maserati olmalı

FCA, can sıkıcı Maserati markasını canlandırmak için yatırım yapıyor ve şirket trident amblemini giyen yeni modellerin yolda olduğunu söylüyor. Gelecekteki araçlar elektrikli güç aktarma organları ve kendi kendine sürüş teknolojisi gibi teknolojilerden faydalanacak. Önceki raporların aksine, yolda tam EV’ler bile var. Maserati aynı zamanda güçlü bir şekilde İtalyan olarak kalacak ve ülkedeki tüm yeni ürünlerini üretecek.

Bu ürünlerden ilki Maserati’nin Ghibli’nin melez versiyonunu sunacağı 2020 yılında gelecek. Maalesef, şirket şu anda elektrikli güç aktarma organı hakkında herhangi bir bilgi vermeyecek.

Bir spor araba da yolda, muhtemelen Alfieri konseptinin bir üretim versiyonu. Maserati, İtalya’nın Modena kentinde, taşıt için elektrikli bir aktarma organını desteklemek için fabrikayı geliştirdiğini gösteriyor.

Yeni bir geçit yolda ve model muhtemelen yeni Levante, daha önceki bir rapora dayanarak söyleniyor. Maserati bunu Cassino’daki güncellenmiş bir fabrikada inşa edecek ve ilk üretim öncesi örnekleri 2021’deki geliştirilmiş montaj hattından gelecek.

Maserati, Torino fabrikasında yeni nesil GranTurismo ve GranCabrio’ları da tanıtacak . Otomobil üreticisinin duyurusuna göre şirketin “elektrifikasyon döneminin habercisi” olacaklar.

Daha önceki bir duyuru, Maserati’nin 2020’de Levante, Ghibli ve Quattroporte’un yenilenen versiyonlarını sunmayı planladığını gösteriyor .

Otomobil üreticisi, yaklaşmakta olan modellerinin ve güncellenmiş mevcut ürünlerin, Maserati Seviye 2’nin gelişmiş Otoyol Yardımı teknolojisini kullanacağını söylüyor. Daha sonra, bu teknoloji, sürüşü el becerisine sahip bir sisteme ilerler ve şerit değiştirir, aracı durur duruma getirir ve sürücü bir şekilde tekerleği çekemiyorsa, otomobili yolun kenarına doğru manevra yapar. . Şirket bu sistemleri tanıtmak için bir zaman çizelgesi sağlamıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir