Kapat

Mazda Elektrikli Otomobil Gelecek Ay Tokyo Motor Show’una Geliyor

Automotive haberi‘ne göre Mazda önümüzdeki ay Tokyo Motor Show’da elektrikli bir araç gösterecek. 

Araç şu anda bir geliştirme aşamasında ve temelleri “Mazda e-TPV” kelimelerini taşıyan kamuflajı değiştirilmiş bir Mazda CX-30 gövdesi ile kaplanıyor. Bununla birlikte,  Tokyo’daki araç borçlandırması yeni bir modeldir ve CX-30 ile bir ilişkisi olmayacaktır. 

EV ‘nin motivasyon için 141 beygir gücündeki bir elektrik motoruna güveneceği bildiriliyor. Nispeten küçük bir 35,5 kilowatt saatlik pil takımı motora güç sağlayacaktır. Batarya paketinin sınırlı ürün yelpazesiyle mücadele etmek için Mazda, Automotive haberi başına, Kuzey Amerikalı alıcıların ihtiyaçlarını gidermek için bir dizi genişletici seçeneğine sahip elektrikli aracı da sunacak. Bununla birlikte, bir Mazda sözcüsü otomobilin ABD’deki kullanılabilirliğini onaylayamadı veya reddedemedi.

Aracın tam potansiyelini merak ediyoruz ve fuarı dört gözle bekliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + six =