Kapat

Mercedes-AMG One Hypercar Teslimatı 2021’e Kadar Başlamıyor

Bir F1 motorunu yol arabasına koymak kolay değildir.

Mercedes-AMG Birinci Projesi hatırlıyor musunuz? Aslında, bugünlerde sadece bir tane ve herhangi bir uygun benzin kafasının F1 motoruyla donatılmış 1000 beygir gücünde çalışan bir hiper vagonu unutabileceğinden şüphelensek de, günlük düşüncelerinizde olmasa sizi suçlayamayız. Neredeyse iki yıl önce ortaya çıktı ancak henüz Affalterbach’tan çıkan tek bir üretim modelini göremedik. Alman Auto Motor Sport web sitesinden yayınlanan yeni bir raporda, artık köprünün gelmesi için iki yıl daha bekleyeceğimizi gösteriyor.

Sorun ne? Rapora göre, bir F1 motorunu sokak yasal araçlarında kullanmak için uyarlamak hiç de kolay değil. AMG mühendisleri sürpriz bir şey. Raporda, şirkette motor uzmanlarının, 1,6 litrelik V6 üretim görevini yerine getirme konusunda “görevi küçümseme” iddiasında bulundukları isimsiz bir bilgi verilmiştir.

Savunmaları sırasında, güncellenmiş testler ve emisyon düzenlemeleri Avrupa sektöründe işleri daha da zorlaştırdı. Dünya Uyumlulaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) gerçek dünyadaki faaliyetleri daha yakından takip ediyor ve bazı otomobil üreticilerinin gücü azaltmasına ve hatta bazı modelleri durdurmasına neden oluyor. Mercedes-AMG, alıcılara okunaklı bir F1 motorlu ve en az 1.000 hp’lik bir araba vaat ettiği için gerçekten de bu lükse sahip değil. Sadece 275 örnek oluşturulacak ve hepsi satılacak ve 2.7 milyon $ ‘lık bir fiyat etiketiyle, sahiplerin otomotiv üreticisini vaat ettiklerini düşünüyoruz.

Umarım, Mercedes-AMG daha sonra değil, hemen araçları ortaya çıkarmaya başlar.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 19 =