Kapat

Mercedes Benz EQA Render Çalışması Yayınlandı

Elektrikli GLA gibi görünüyor.

Mercedes Benz, GLA’nın elektrikli varyantı olan EQA modeli ile kısa süre içerisinde kullanıcıların karşısına çıkacak. Geçici olarak kamuflaj giydirilen bu araç İskandinav Ülkelerinde test edilmeye başlandı.

Test edilen bu araçta herşey beklenildiği gibi görünüyor. Araç GLA’ya çok benziyor. Ayrıca bir önceki elektrikli model olan EQC’den bazı tasarımsal kriterler olarak ilham almış gibi görünüyor.

Mevcut olan bu render çalışması, GLA ile karşılaştırıldığında yapılan değişiklikler daha az görülebilir, en önemlisi arka lambaları bağlayan LED şerit aynı görünüyor. Tamponun alt kısmı da bariz egzoz borularının eksikliğini yansıtan yeni bir tasarıma sahip. Son dokunuş olarak EQA mat gümüş bir dış kaplama ve bir dizi parlak çok kollu jant tasarımı aldı.

Aracın AWD sürümünün de gelmesi bekleniyor. Toplamda 480 km menzile sahip olması beklenen Mercedes Benz EQA‘nın 1 yıl sonra tanıtılması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − nine =