Kapat

Mercedes Benz EQB İsveç Kış Testinde Görüntülendi

GLB’nin elektrik kardeşi karda dans ediyor.

Mercedes Benz EQB modeli yaklaşık 2 ay önce tanıtılmıştı. Firmanın elektrikli araçlara olan ilgisi git gide artmaya başladı ve modelleri üst üste tanıtmaya başladı.

Şimdiki aşama ise test aşaması idi. Casus fotoğrafçılar İsveç’te yeni Mercedes Benz EQB’yi test aşamasında yakaladı.

Maalesef, Mercedes halen GLB’nin elektrik kardeşinin tasarımına daha iyi bakmamıza izin vermiyor. GLB gibi ızgaralara ve tasarıma sahip. Hafifçe yeniden tasarlanan farlar, modelin içten yanmalı motora sahip kardeşlerinden daha iyi ayrışmasına yardımcı olabilir.

EQB elektrikli model performans açısından EQA modeline benzeyecek. EQA’nın 268 beygir gücü ve 499 Nm torku vardı. Muhtemelen bu araçta benzer performans değerlerine sahip olacak. Şirketin elektrikli kompakt modellerinin aynı EV aktarma organlarını paylaşmasını bekliyoruz, sadece ICE motorlu A Sınıfı tabanlı otomobiller aynı motor yelpazesine sahip.

60 kWh‘lık batarya grubuna sahip olması beklenen bu aracın toplam menzili 500 km olacak. Müşterilere ise 2021 yılında sunulması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir