Kapat

Mercedes-Benz EQC Euro NCAP’tan 5 Yıldızlı Güvenlik Derecelendirmesi Aldı: Video

Sürpriz olmadan, Mercedes-Benz güvenlik testlerinde EQC için 5 yıldızlı bir Euro NCAP derecesi aldı.

Tamamen yeni Mercedes-Benz EQC, Euro NCAP tarafından test edilen ve en iyi beş yıldız derecesini alan yedi yeni modelden biriydi.

  • Adult Occupant – 96%
  • Child Occupant – 90%
  • Vulnerable Road Users – 75%
  • Safety Assist – 75%

Euro NCAP 5 yıldız olarak da Audi e-tron ve Jaguar I-PACE olarak değerlendirildi ve bu yıl daha sonra Tesla Model X’in en yeni nesline göz atacak.

“Mercedes-Benz, tamamen elektrikli kompakt lüks SUV EQC ile tüm elektrikli pazara giriyor. Bu, Daimler’in EQ serisinin ilki ve beş yıldızlı rating ve iyi yönlü performansıyla yüksek dereceli helezonlar elektrikli akü taşıtlarına doğru artan bir eğilimin bir parçası olup, Jaguar’ın I-Pace ve Audi’nin Euro NCAP’ın test ettiği otomobiller arasındaki e-tron’una ve bu yıl sonra değerlendirilecek olan Tesla Model X’e katılıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir