Kapat

Mercedes Benz EQC Lansmanı Amerika’da 1 Yıl Geciktirildi

Tesla’nın baskınlığı, araç üreticilerinin satış stratejilerini etkiliyor.

Amerikalı şirket Tesla, hem ABD pazarında hem de dünya pazarında etkinliğini korumaya devam ediyor. Özellikle ABD pazarında elektrikli sektörde daha baskın olan firma diğer araç üreticilerinin lansmanları erteletmeye sebep oluyor.

Jaguar ve Audi gibi elektrikli araç üreticileri de kısa süreliğine tanıtımlarını ertelemişti ancak Mercedes’ten gelen haberler bu sürenin çok kısa olmadığını gösteriyor. Mercedes Benz yeni elektrikli SUV modeli olan EQC’nin Amerika lansmanını 1 yıl kadar öteledi.

Alıcıların Tesla’dan başka elektrikli otomobili tercih etmemeleri bunun en büyük nedeni olarak gösteriliyor. Mercedes, 2020 yılına kadar toplamda 10 farklı elektrikli model tanıtmayı düşünüyor. EQC ise bu elektrikli segmentin ilk SUV modeli idi.

Normalde 2020 yılında ABD Showroom’larında sergilenmesi beklenen araç için artık 2021 yılını beklemek zorunda kalacağız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir