Kapat

Mercedes-Benz EQC, Sessiz Değilse Bile Audi e-tron kadar Sessiz

Mercedes-Benz EQC, Audi e-tron‘un arkasında sadece 0.6 dB’dir ancak nihai karar benzer lastikler gerektiriyor.

Mercedes-Benz EQC’nin en yeni Bjørn Nyland gürültü testleri , şu ana kadar Alman premium markaları için gürültü seviyesi açısından bir eşleşme olmadığını kanıtladı.

20 inç yaz lastiklerine sahip EQC, Audi e-tron’un hemen arkasında (ortalama 62.9 dB) , şimdiye kadarki en iyi ikinci sonucu kaydetti (üç hız aralığında ortalama 63,5 dB). Bununla birlikte, e-tron 19 inç kış lastikleri üzerinde olduğu için, aynı lastiklerdeki ikisinin aynı derecede sessiz olma ihtimali vardır. Belki EQC, e-tron’dan marjinal olarak daha iyi olacak. Bu, Bjørn Nyland’ın geleceği kontrol etmeyi planladığı bir şey.

Sübjektif değerlendirme EQC’nin, kısmen diğer modellerde sıkça duyulan EQC’deki yüksek frekanslı perde gürültüsünün eksikliği ile ilgili olabilecek e-trondan daha sessiz olduğu yönündedir.

Bjørn Nyland’ın EV gürültü testi:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir