Kapat

Mercedes-Benz, EQS Elektrik Sedan’ı Tanıttı

Geleceğin tamamen elektrikli S-Serisi.

Mercedes-Benz, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni bir model sunarak Mercedes-Benz EQ elektrikli alt markasıyla öne çıkıyor.

Tamamen elektrikli bir S-Class muadili olan EQS gibi görünüyor. Ödün vermeyen elektrikli lüks bir araç.

“EQ hikayesi devam ediyor. Frankfurt’taki IAA 2019’daki tamamen elektrikli vizyonumuzun bir sonraki bölümüne bakın. #SwitchtoEQ # IAA19”

Mercedes-Benz EQS tanıtım videosu

Başka bir resim iç dizaynı sunuyor;

“EQ hikayesi devam ediyor. Sürdürülebilir modern lüksün geleceğine öncülük ediyoruz. Tamamı elektrikli dört koltuklu bir lüks sedanın iç tasarım vizyonunu görün.”

Kamufle edilmiş bir prototipin casus fotoğrafları da dahil olmak üzere EQS’in geldiğine dair birkaç rapor gördük ancak ayrıntı yok.

Elbette, EQ ürün serisinde birincisi olan Mercedes-Benz EQC’den daha uzun menzilli ve teknik özelliklerde daha iyi bekleyebileceğiz . En az 150 kW şarj gibi, 500 km (310 mil) WLTP aralığında olması şarttır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir