Kapat

Mercedes G-Serisi Elektrikli Versiyon Daimler Patronu Tarafından Duyuruldu

Benzin içen bir araçtan verimli bir araca dönüşüm!!!

EPA web sitesini ziyaret ederseniz G serisi araçların yakıt miktarını öğrenebilirsiniz. Site içerisinde Galon başına 22 km menzil gidebiliyor.1 Galonun 3,78 litre olduğunu baz alırsak G serisi araçlar km başına 5 litreye yakın tüketiminin olduğunu görüyoruz.

1.6 litre motor hacmi olan bir aracın 100 km’de 6-7 litre arası yakıt yaktığını düşünürsek G serisi araçların benzin canavarı olduğunu düşünebiliriz. Her neyse firma tarafından artık bu canavarların elektrikli seriye dönüştürüleceğini duymak gerçekten harika.

G sınıfı ( G500 veya G63 ) araçlar son derece pahalı otomobillerdir. Elektrikli sınıfının da son derece pahalı olacağını düşünüyoruz. Tıpkı EQC gibi tüketim testlerine de tabi tutulacak ancak çok minimum tüketim olacağını da düşünmüyoruz çünkü sıralayacağımız performans kriterleri aracın bu kez de elektrikli bir canavar olabileceğini düşündürüyor.

Tahmini olarak diğer mercedes modelleri ile kıyaslandığında 483 beygir güce paketler ve 0 ila 100 km / s arası hızlanmayı 5,6 saniyede yapan bir araç size sunulacak. 150 kW şarj desteği ve 300 kilometre menzil ve bu menzili sağlayan 80 kWh kapasiteye sahip çift batarya grubu ile gelecek. Mercedes’in kendi elektrik sınıfı olan G-Class’ın ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir