Kapat

Mercedes GLB Elektrikli Otomobil

Mercedes’in GLB adında bir modelinin piyasaya çıkacağı sızan haberler arasında idi. Her ne kadar kesin bilgiler olmasa da bu aracın 500 kmlik bir menzile sahip olduğu düşünlüyor.

Mercedes tarafından açıklama yapılmadı ancak Casus test sürüşleri yakalandı. Bu modelin GLB olmadı büyük bir ihtimal. Test görüntülerinden anlaşılacağı gibi aracın son tasarımı ile teste çıkılmamış. Far yapıları biraz farklı. Muhtemelen müşteriye sunulmadan önce bu tasarım değişikliğe uğrayacak.

Mercedes Benz GLB modelinin teknik ayrıntılarına bakacak olursak en az 60 kWh kapasiteli bir pil grubu, yaklaşık 310 mil (500 kilometre) menzile sahip olacağı tahmin ediliyor. Firmanın aracı ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor ancak 2020 veya 2021 yılında müşterilere sunulması bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =